Trzeba przyznać, że rodzina jest w naszym życiu najważniejsza. Tak, na pewno wiele dorosłych osób będzie spierać się teraz z tym twierdzeniem, ponieważ ich relacje rodzinne są jakie są. Oczywiście, że każdy z nas ma rację. Nie raz i nie dwa ktoś z rodziny zajdzie nam za skórę. Jeżeli jednak nie są to poważne przewinienia, to jednak warto pogodzić się z takim członkiem rodziny, ponieważ zawsze w pierwszej kolejności można liczyć na członków swojej rodziny i ich pomocną dłoń. Należy również pamiętać o tym, że dzieci należy uczyć szacunków do członków swojej rodziny – nawet pomimo chowanych urazów. Pomocna w takiej nauce może być książka “Rodzina. Babcia” autorstwa Barbary Supeł (https://www.taniaksiazka.pl/rodzina-babcia-barbara-supel-p-1336344.html).

Ukochana babcia

“Babcia zawsze jest przy mnie, gdy jej potrzebuję. Zawsze o mnie myśli, martwi się i dba o mnie najlepiej. Piecze najpyszniejsze ciasta i daje najwspanialsze na świecie uściski. Moja ukochana Babcia.” Gdyby zapytać dorosłe osoby, jakie mają miłe wspomnienia ze swoimi babciami, to ciekaw co by odpowiedzieli? Zdecydowana większość z nich na pewno uśmiechnęłaby się pod nosem wspominając nieziemsko dobre obiady, jakie zawsze można było u niej znaleźć. Ktoś inny może z kolei powiedzieć, że babcia umiała wymyślać wspaniałe bajki przed snem, kiedy odbywało się u niej nocowanie. A ktoś inny z kolei podpowie, że Babcia zawsze przytuliła do serca, kiedy rodzice wyzywali o jakąś głupotę swoje dzieci. I dlatego ze względu na swoje wspomnienia warto nauczyć swoje pociechy, że jednak Babcia to całkiem fajna osoba, której nie tylko należy się odpowiedni szacunek oraz ogrom miłości. W tym pomoże nam ta książka, która ma wspaniale skomponowany wierszowany tekst.

Książka dla wnuka i dla babci

Rodzina. Babcia” Barbary Supeł to idealny pomysł dla wnuczka z okazji jego święta od seniorki rodu. To również doskonały pomysł na prezent dla Babci z okazji jej święta. Nie musi to być tylko Dzień Babci w styczniu ale również mogą to być jej urodziny lub jakiekolwiek inne święto. Babcia nie czyta może bajek na co dzień, tylko wyjątkowo z wnukami ale na pewno doceni ona taki podarunek z pięknie skomponowanymi słowami. Warto wspólnie z dzieckiem przeczytać tą książkę i wyjaśnić, że w każdej rodzinie jest babcia pełniąca bardzo ważną funkcje. Wspaniałym uzupełnieniem tej książki są bardzo delikatnie wykonane ilustracje do książki, dzięki czemu pewne sytuacje można sobie jeszcze lepiej wyobrazić. Rodzina jest najważniejsze na świecie – warto o tym pamiętać. A Babcia zawsze będzie miała dla swoich dzieci jakieś…łakocie poukrywane, żeby rodzice przypadkiem się nie dowiedzieli o tym.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com